Chłopcy z klas VIII z terenu gminy Biskupiec wraz z pedagogami szkolnymi mieli możliwość zwiedzenia zakładu EXPOM. Poznaliśmy profil produkcji firmy oraz możliwości praktycznej nauki zawodu lakiernik, ślusarz i operator maszyn CNC.
Chłopcy z klas VIII z terenu gminy Biskupiec wraz z pedagogami szkolnymi mieli możliwość zwiedzenia zakładu EXPOM. Poznaliśmy profil produkcji firmy oraz możliwości praktycznej nauki zawodu lakiernik, ślusarz i operator maszyn CNC.
W środę, 19 lutego uczniowie klas VI, VII i VIII udali się na spotkanie z Panem Janem Skuzjus. Spotkanie odbyło się w Muzeum Lokalnym, gdzie mogliśmy podziwiać wystawę związaną z okrągłą rocznicą odzyskania przez parafię Łąkorz niepodległości. Pan Jan, pasjonat historii lokalnej, w najdrobniejszych szczegółach przedstawił nam postacie związane z historią ówczesnego Łąkorza. Prezentacja była ciekawa, tym bardziej, że dotyczyła również osób, które nasi uczniowie znają.
Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i cudowne opowieści!
21.02 w Gminnym Ośrodku Kultury w Biskupcu odbył się gminny etap turnieju wiedzy pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowały: Iga Jakubowska z klasy VIII oraz Marcelina Puczkowska i Natalia Starościak z klasy VI. Iga zajęła I miejsce w kategorii uczniów klas VII-VIII a Marcelina II miejsce w kategorii uczniów klas I-VI . Dziewczyny będą reprezentowały Gminę Biskupiec w etapie powiatowym, który odbędzie się w marcu w Grodzicznie. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Tłusty czwartek.... aby tradycji stało się zadość na zajęciach rewalidacyjnych piekliśmy pączki. Dziękujemy pani Gosi i pani Joli za pomoc
W ramach pomocy misiom koala poszkodowanym w ostatnich pożarach w Australii klasa 7 naszej szkoły wraz z opiekunem p.Honoratą Giermak zebrała fundusze na e-adopcję dwóch misiów. Pieniądze te zostały wysłane i przeznaczone są na środki higieniczne, opatrunk, leki i opiekę nad misiami. Klasa dostała dedykowane im dwa ceryfikaty e-adopcji oraz wkrótce otrzyma w języku angielskim sczegółowe informacje o adoptowanych misiach koala. Dodatkowo uczniowie będą poszerzać swoje wiadomości w zakresie wiedzy kulturowej o Australii. Praca nad tym projektem przyniosła uczniom wiele satysfakcji z wykonanych działań, osiągniętego efektu i nauki pracy w grupie.
Na zaproszenie pedagoga szkolnego pani Ani Dzwoniarskiej naszą szkołę odwiedziła autorka książki ,,Dzień ojca,, pani Ewelina Woźniak. Pisarka opowiadała o książce, o tym jak ona powstała oraz o swoim sposobie patrzenia na życie, świat, ale przede wszystkim na postrzeganie siebie. Pani Ewelina z zawodu jest psychologiem oraz psychoterapeutką dzięki czemu mieliśmy możliwość poznania ścieżki kształcenia prowadzącej do tego zawodu. Po spotkaniu była możliwość nabycia książki i zdobycia autografu autorki.
14 lutego odbyła się dyskoteka walentynkowa dla klas IV-VIII. Organizatorem był Samorząd Szkolny wraz z Panią Anną Puwalską i Panią Anną Dzwoniarską. Oprócz tańców uczniowie brali udział w konkursach np. „Randka w ciemno”, „Kto zna Cię lepiej” czy „Pląs ułana”. Podczas imprezy zorganizowano zbiórkę charytatywną dla małego Kacperka, który choruje na SMA, również dochód z kawiarenki przeznaczono na ten cel.
19 stycznia 2020 roku odbyła się wystawa związana z setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Łąkorz. Organizatorami było Stowarzyszenie Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kulturowego w Łąkorzu oraz Muzeum Lokalne w Łąkorzu. Uczniowie naszej szkoły tj. Oliwia Ruczyńska, Klaudia Anzel, Amelia Nowakowska, Sebastian i Gabriel Ostrowscy przygotowali inscenizację słowno - muzyczną z tej okazji. Dziękujemy za zaproszenie Panu Janowi Ostrowskiemu.
W grudniu 2019r. klasa 7 przystąpiła do międzynarodowego projektu eTwinning po nazwą Saving Christmas. W projekcie brały udział państwa takie jak:Chorwacja, Portugalia, Włochy, Polska, Rumunia, Hiszpania. W każdym tygodniu państwa miały do wykonania dane zadanie polegająca na współpracy w grupach i umiejętności wykorzystania indywidualnych predyspozycji uczniów min.uczniowie poznawali narzędzia i nowe platformy informatyczne, musieli tworzyć wspólne dzieło według otrzymanych instrukcji. Dodatkowo doskonaliliumiejętność pracy w zespole klasowym. Zwieńczeniem kilkutygodniowej pracy była gra Bożonarodzeniowa typu Escape Room stworzona przez nauczycieli biorących udział w projekcie. Ostatnim zadaniem będzie wymiana między państwami paczek ze słodyczami charakteryzującymi dany kraj.
Opiekun grupy projektowej- Honorata Giermak
W pierwszy dzień ferii zimowych grupa uczniów wraz z Panią Anią Dzwoniarską, Panią Anią Puwalską i Panem Stanisławem Malinowskim wybrała się do okolicznych lasów w celu dokarmiania zwierzyny. W paśnikach znalazły się kasztany i zołędzie zebrane jesienią przez uczniów naszej szkoły a także inne, przygotowane przez rodziców warzywa i owoce. Po nakarmieniu zwierząt leśnych ogrzaliśmy się przy ognisku i z apetytem zjedliśmy upieczone kiełbaski słuchając ciekawych opowieści Pana Myśliwego. Wróciliśmy zadowoleni i z rumieńcami na policzkach.
17 stycznia w naszej szkole odbyła się Choinka Szkolna. Czas umilała nam grupa Kondeja Company. Było bardzo tanecznie i wesoło. Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców oraz uczniom klas VII i VIII można było wypić kawę i zjeść pyszne ciasto. Pod koniec imprezy uczniów odwiedził św Mikołaj.
16 stycznia 2020r w naszej szkole mieliśmy zaszczyt gościć Babcie i Dziaków naszych uczniów. Dzieci przygotowały się do tej wizyty. Każda klasa zaprezentowała coś miłego dla Babć i Dziadków. Były wierszyki, piosenki, przedstawienie, konkursy i scenki oraz drobne upominki.
Jak co roku społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wolontariusze: Iga Jakubowska, Oliwia Ruczyńska, Dominika Krezymon, Filip Szram i Kacper Aptowicz już 10 stycznia podczas przerw sprzedawali popcorn natomiast 12 stycznia kwestowali na ulicach Łąkorza. Łącznie zebrano 2298,75 zł i tym samym pobito rekord szkolny. Dziękujemy wszystkim którzy wsparli naszą akcję.
Klasa VII wzięła udział w dwóch projektach matematycznych: "W krainie figur płaskich" oraz "W krainie wielościanów"
Cele ogólne projektu:
· Zapoznanie uczniów z zasadami pracy metodą projektu.
· Przedstawienie korzyści płynących z takiej metody pracy.
· Przyswojenie podstawowych pojęć i technik matematycznych.
· Posługiwanie się własnościami figur płaskich.
· Rozwój wyobraźni przestrzennej.
· Wyrobienie nawyku samodzielnego poszukiwania informacji oraz łącznej analizy informacji pochodzących z różnych źródeł.
· Wdrożenie uczniów do korzystania z nowoczesnych narzędzi i źródeł informacji oraz posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną.
Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy.
Szukali brył oraz figur płaskich w otaczającym nas świecie, zbierali o nich informacje. Wybierali graniastosłupy i ostrosłupy o różnych podstawach i wykonali siatki i modele tych brył.
Grupa uczniów utworzyła prezentację multimedialna dotyczącą graniastosłupów i ostrosłupów oraz figur płaskich. . Uczniowie przygotowali szablony figur i wykonano z nich obraz o tematyce zimowej.
Sami wybierali źródła informacji oraz sposoby prezentacji efektów pracy grupy. Uczniowie dokonali samooceny własnej pracy
Ocenie podlegała:
· poprawność wykonania prac,
· oryginalność podejścia, pomysłowość,
· pracochłonność, estetyka wykonania,
· wkład pracy indywidualnej i zespołowej,
· umiejętność współpracy w grupie
Dnia 20 grudnia 2019r. odbyły się w naszej szkole Wigilie Klasowe oraz Jasełka bożonarodzeniowe. W przedstawieniu wzięli udział harcerze oraz zuchy, których przygotowywały panie: U.Szram, J. Skuzjus i H. Stefańska, wraz z chórem szkolnym prowadzonym przez p. S. Pisarską. Po zakończeniu Jasełek nastąpiło uroczyste wprowadzenie przez harcerki: Igę Jakubowską, Igę Szram i Dominikę Krezymon światełka betlejemskiego - symbolu pokoju i miłości. Następnie głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Wrzosek-Sudoł. Przytoczyła ona tekst „ Kolędy dla nieobecnych” wspominając przy tym zmarłego pracownika szkoły, przyjaciela dzieci i młodzieży ks. Jacka Borkowskiego. Przedstawione jasełka oraz śpiewane kolędy wprowadziły wszystkich zebranych w świąteczny nastrój. Naszym szkolnym aktorom gratulujemy udanego występu.
W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia i Wigilie Klasowe uczniowie klasy III i przedszkolaki postanowili samodzielnie przygotować danie na klasowe spotkanie. Wyrobili i rozwałkowali ciasto piernikowe, wykrawali kształty, a potem ozdabiali swoje smakołyki. Zapach pierników roznosił się po całej szkole :) Część swoich wyrobów pięknie spakowali i obdarowali rodziców.
Dnia 13 grudnia 2019r. odbyły się w Wiejskim Domu Kultury w Łąkorzu Jasełka bożonarodzeniowe. W przedstawieniu wzięli udział harcerze oraz zuchy, których przygotowywały panie: U.Szram, J.Skuzjus i H. Stefańska, wraz z chórem szkolnym prowadzonym przez p. S. Pisarską. Przedstawione jasełka oraz śpiewane kolędy wprowadziły wszystkich zebranych w świąteczny nastrój. Naszym szkolnym aktorom gratulujemy udanego występu.
Zbiórka kasztanów i żołędzi trwała od września do końca października, zebrano ponad 300kg kasztanów. Dla wszystkich uczestników przygotowano nagrody, które dofinansowalo Koło Łowieckie Pełnia z Łąkorza. Pierwsze miejsce zajęła Maja Dzierżak, drugie Kamil Musiał, a trzecie Jakub Stefański. Zebrane kasztany będą w ferie zimowe zawiezione do lasu przez uczniów i myśliwych.
W trosce o realizację priorytetów polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej związanych z działaniami dotyczącymi profilaktyki uzależnień w szkołach i wychowaniem do wartości oraz stawiając sobie za cel integrację uczniów szkół podstawowych w Gminie Biskupiec pedagodzy szkolni Anna Bekter, Anna Dzwoniarska i Ewa Neumann-Bernaciak zorganizowały koncert zespołu Full Power Spirit. Formacja Full Power Spirit to polska grupa muzyczna wpisująca się w nurt muzyki chrześcijańskiej, tworząca głównie w stylu hip-hop. Występ oparty był o utwory z projektów „HIP-HOP DEKLAOG” oraz ,,8 BŁOGOSŁAWIEŃSTW-SIŁA SERC KONTRA SIŁA PIĘŚCI’’ przeplatane refleksjami muzyków. Ponad 200-stu uczniów klas VII i VIII naszych szkół, nauczyciele, dyrektorzy oraz zaproszeni goście: pan wójt Arkadiusz Dobek, pani sekretarz Julia Baranowska, pani kierownik GOPS- Dorota Chmielewska oraz pani dyrektor GOK- Ewa Adamczak wysłuchali tego niezwykłego koncertu profilaktyczno-motywacyjnego. Występ zawierał elementy profilaktyki antyalkoholowej i antynarkotykowej oraz ukierunkowany był na realizację przesłania: STOP PRZEMOCY. Koncert został sfinansowany ze środków Komisji Do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Biskupcu.
Powered by aSc EduPage