• Kolędowanie

• Dnia 16.01.2024r. Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole Kolędowanie w którym  uczestniczyli uczniowie klasy 0-III oraz klasy IV - VIII. Jako, że Polacy w tradycji mają i co roku o tej porze kolędy śpiewają. Także i my z  całą społecznością szkolną przyłączyliśmy się do wspólnego kolędowania, żeby tradycji stało się zadość oraz, żeby pielęgnować polskie tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Podczas tego spotkania uczniowie mogli zakupić, babeczki sponsorowane przez Radę Rodziców oraz ciasta upieczone przez członków SU oraz napoje. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy. Kwota uzyskana ze sprzedaży po odliczeniu kosztów wyniosła 547,73 zł z czego 100 zł przekazaliśmy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy do Sztabowej Puszki Stacjonarnej znajdującej w Szkole Podstawowej w Łakorzu. Podziękowania za życzliwość i wsparcie składa opiekun i członkowie SU

• Bezpieczne ferie

• W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci podczas ferii zimowych 19 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu pod nazwą „Bezpieczne ferie”. Spotkanie poprowadził dzielnicowy Posterunku Policji w Biskupcu pan Andrzej Szymański. Pan policjant zwracał uwagę na reguły bezpieczeństwa jakie należy zachować poruszając się po drogach, chodnikach oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Poruszony został również temat zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z portali społecznościowych i telefonów komórkowych. Funkcjonariusz omówił sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji. Oczywiście nie obyło się bez pytań ze strony uczniów, które dotyczyły przekazywanych informacji, jak również innych aspektów pracy policjanta. Spotkanie było interesujące i pouczające, uczniowie wynieśli z niego wiele cennych rad.

• Choinka Szkolna

• W dniu 19 stycznia w naszej szkole odbyła się Choinka Szkolna. Uczniowie bawili się w towarzystwie Wodzireja i DJa Karola Kondeja. Odwiedził ich również Mikołaj i obdarował upominkami. Wszyscy świetnie się bawili. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu :)

Film Choinka Szkolna

• Dzień Babci i Dziadka

• W dniu 18 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie bardzo starali się, aby dziadkowie czuli się wyjątkowo :) Śpiewali, mówili wiesze, przedstawili Jasełka, poczęstowali kawką i ciastem oraz wręczyli dziadkom drobne upominki :)

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

• Dnia 12.01.2024r. nasza społeczność szkolna włączyła się do 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem PŁUCA PO PANDEMII GRAMY DLA DZIECI I DOROSŁYCH. W Szkole Samorząd Uczniowski zorganizował sprzedaż Przysmaku Świętokrzyskiego i soczków, bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za włączenie się do akcji  za wsparcie i hojność. Pieniądze zostały zebrane do Sztabowej Puszki Stacjonarnej i zostaną przekazane dnia 28.01.2024r. do Sztabu BOK Biskupiec. Dziękujemy bardzo pani Malgorzacie i pani Joli  oraz panu Piotrowi za pomoc i współpracę w przygotowaniu. Wdzięczni opiekun i członkowie Samorządu Uczniowskiego. Informacje o kwocie z akcji przekażemy po feriach.

• 32 Finał WIELKIEJ ORKIESRTY ŚWIATECZNEJ POMOCY

• Wielkimi krokami zbliża się 32 Finał WIELKIEJ ORKIESRTY ŚWIATECZNEJ POMOCY, który w tym roku odbędzie się 28.01.24r. (w niedzielę nasi wolontariusze będą zbierać datki do puszki kwestarskiej  po każdej Mszy Św. pod kościołem). Hasło tegorocznego  Finału brzmi ,,PŁUCA PO PANDEMII GRAMY DLA DZIECI I DOROSŁYCH.

Nasza społeczność szkolna włącza się do akcji dnia 12.01.24r. w (piątek) organizujemy  w szkole sprzedaż Przysmaku Świętokrzyskiego oraz soczków . Pieniądze ze sprzedaży zostaną zebrane do  Sztabowej  Puszki Stacjonarnej w szkole oraz część pieniędzy z kolędowania w dniu 16.01.24r. również zostanie przekazana na WOŚP. Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w akcji.  Bardzo dziękujemy za życzliwość , hojność i wsparcie.

• Zajęcia rozwijające kompetencje społeczno- emocjonalne

• W trakcie zajęć rozwijających kompetencje społeczno- emocjonalne uczniowie poznają swoje mocne strony, budują poczucie własnej wartości, uczą się odreagowywania napięć emocjonalnych, rozpoznawania i nieagresywnego wyrażania emocji, relaksują się przy muzyce oraz zaspokajają potrzebę bycia ważnym. Istotnym elementem zajęć jest nauka pracy w grupie.