• "Nie pal przy mnie, proszę"

• W klasach I-III odbyły się zajęcia z pielęgniarką szkolną na temat szkodliwości palenia papierosów. Uczniowie oprócz pogadanki podczas zajęć zostali zaangażowani w działania praktyczne: kolorowali rysunki tematyczne, rozwiązywali zagadki.

• Walentynki

• 14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki. Z tej okazji uczniowie wraz z nauczycielami ozdobili hol główny czerwonymi serduszkami aby poczuć atmosferę tego święta.

Podczas przerw uczniowie klasy VI umilali czas swoim kolegom puszczając miłosne piosenki. Super nagłośnienie wykorzystane do tego celu było jednym z owoców projektu "Laboratoria przyszłości".

Z okazji Dnia zakochanych wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły dostali słodkie niespodzianki w kształcie serca, a wieczorem uczniowie starszych klas (VI, VII i VIII) spędzili wspólnie czas na szkolnej dyskotece. Zabawa była bardzo udana. To zapewne nie ostatnia szkolna dyskoteka w tym roku szkolnym.

• Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I

• W dniu 10 lutego w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Był to ważny dzień ponieważ, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Uczniowie złożyli przyczenie, że będą szanować ksiązki, a następnie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali książki z Instytutu Książki  w ramach kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek” oraz pamiątkowe zakładki do książek, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Potem wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów.

• Setna lekcja matematyki w klasie V.

• Uczniowie klasy V uczcili setną lekcje matematyki .... przebierając się za figury geometryczne. Były wywiady z figurami, szyfrogramy i matematyczny espace room. Uczniowie uczyli się dobrze się przy tym bawiąc. A.Dzwoniarska

• RUSZYŁA REALIZACJA PROJEKTU: "DZIĘKI EDUKACJI ZADBAMY O NASZE ŚRODOWISKO"

• W ramach realizowanego przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Łąkorzu projektu Erasmus+: “Dzięki edukacji zadbamy o nasze środowisko” w terminie 29.01.2023 r. - 02.02.2023 r. odbyła się wizyta przygotowawcza w miejscowości Bjelovar w Chorwacji. Wzięli w niej udział: pan Arkadiusz Dobek - Wójt Gminy Biskupiec, pani Katarzyna Wrzosek-Sudoł -dyrektor Szkoły i koordynator projektu oraz pani Aleksandra Osmańska - nauczyciel języka angielskiego.

Celem wizyty było poznanie nowego partnera w projekcie jakim jest I. osnovna skola Bjelovar w Chorwacji z dyrektorem szkoły panią Martiną Supancić na czele. W trakcie wizyty przedstawiciele organizacji wysyłającej mieli możliwość sprawdzenia szkoły partnerskiej pod kątem bazy dydaktycznej i warunków bezpieczeństwa. Opracowany został szczegółowy program mobilności grupowej uczniów. Ustalono ponadto termin tej wizyty na kwiecień 2023 r.

Przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łąkorzu z włodarzem Gminy Biskupiec wzięli udział spotkaniu z burmistrzem miasta Bjelovar panem Dario Hrabak, który wyraził uznanie dla współpracy z jego placówką szkolną.

Należy wspomnieć, że w ramach projektu 16-cioro dzieci z łąkorskiej podstawówki wyjedzie na 9 dni (łącznie z podróżą) do Bjelovaru. Celem projektu jest podniesienie świadomości uczniów na temat ochrony środowiska, zapobiegania zmianom klimatycznym, budowanie wśród uczniów poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne. Wdrożenie innowacyjnych metod nauczania i uczenia się zarówno przedmiotów jak i języków obcych. Celem nadrzędnym jest doskonalenie umiejętności porozumiewania się w języku angielskim przez uczniów oraz nawiązanie relacji rówieśniczych.