14 lutego odbyła się dyskoteka walentynkowa dla klas IV-VIII. Organizatorem był Samorząd Szkolny wraz z Panią Anną Puwalską i Panią Anną Dzwoniarską. Oprócz tańców uczniowie brali udział w konkursach np. „Randka w ciemno”, „Kto zna Cię lepiej” czy „Pląs ułana”. Podczas imprezy zorganizowano zbiórkę charytatywną dla małego Kacperka, który choruje na SMA, również dochód z kawiarenki przeznaczono na ten cel.
Wystawa związana z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Łąkorz
19 stycznia 2020 roku odbyła się wystawa związana z setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Łąkorz. Organizatorami było Stowarzyszenie Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kulturowego w Łąkorzu oraz Muzeum Lokalne w Łąkorzu. Uczniowie naszej szkoły tj. Oliwia Ruczyńska, Klaudia Anzel, Amelia Nowakowska, Sebastian i Gabriel Ostrowscy przygotowali inscenizację słowno - muzyczną z tej okazji. Dziękujemy za zaproszenie Panu Janowi Ostrowskiemu.
Międzynarodowy projekt eTwinning
W grudniu 2019r. klasa 7 przystąpiła do międzynarodowego projektu eTwinning po nazwą Saving Christmas. W projekcie brały udział państwa takie jak:Chorwacja, Portugalia, Włochy, Polska, Rumunia, Hiszpania. W każdym tygodniu państwa miały do wykonania dane zadanie polegająca na współpracy w grupach i umiejętności wykorzystania indywidualnych predyspozycji uczniów min.uczniowie poznawali narzędzia i nowe platformy informatyczne, musieli tworzyć wspólne dzieło według otrzymanych instrukcji. Dodatkowo doskonaliliumiejętność pracy w zespole klasowym. Zwieńczeniem kilkutygodniowej pracy była gra Bożonarodzeniowa typu Escape Room stworzona przez nauczycieli biorących udział w projekcie. Ostatnim zadaniem będzie wymiana między państwami paczek ze słodyczami charakteryzującymi dany kraj.
Opiekun grupy projektowej- Honorata Giermak
Dokarmianie zwierzyny
W pierwszy dzień ferii zimowych grupa uczniów wraz z Panią Anią Dzwoniarską, Panią Anią Puwalską i Panem Stanisławem Malinowskim wybrała się do okolicznych lasów w celu dokarmiania zwierzyny. W paśnikach znalazły się kasztany i zołędzie zebrane jesienią przez uczniów naszej szkoły a także inne, przygotowane przez rodziców warzywa i owoce. Po nakarmieniu zwierząt leśnych ogrzaliśmy się przy ognisku i z apetytem zjedliśmy upieczone kiełbaski słuchając ciekawych opowieści Pana Myśliwego. Wróciliśmy zadowoleni i z rumieńcami na policzkach.
Choinka Szkolna
17 stycznia w naszej szkole odbyła się Choinka Szkolna. Czas umilała nam grupa Kondeja Company. Było bardzo tanecznie i wesoło. Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców oraz uczniom klas VII i VIII można było wypić kawę i zjeść pyszne ciasto. Pod koniec imprezy uczniów odwiedził św Mikołaj.
Dzień Babci Dziadka
16 stycznia 2020r w naszej szkole mieliśmy zaszczyt gościć Babcie i Dziaków naszych uczniów. Dzieci przygotowały się do tej wizyty. Każda klasa zaprezentowała coś miłego dla Babć i Dziadków. Były wierszyki, piosenki, przedstawienie, konkursy i scenki oraz drobne upominki.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Jak co roku społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wolontariusze: Iga Jakubowska, Oliwia Ruczyńska, Dominika Krezymon, Filip Szram i Kacper Aptowicz już 10 stycznia podczas przerw sprzedawali popcorn natomiast 12 stycznia kwestowali na ulicach Łąkorza. Łącznie zebrano 2298,75 zł i tym samym pobito rekord szkolny. Dziękujemy wszystkim którzy wsparli naszą akcję.
Projekty matematyczne
Klasa VII wzięła udział w dwóch projektach matematycznych: "W krainie figur płaskich" oraz "W krainie wielościanów"
Cele ogólne projektu:
· Zapoznanie uczniów z zasadami pracy metodą projektu.
· Przedstawienie korzyści płynących z takiej metody pracy.
· Przyswojenie podstawowych pojęć i technik matematycznych.
· Posługiwanie się własnościami figur płaskich.
· Rozwój wyobraźni przestrzennej.
· Wyrobienie nawyku samodzielnego poszukiwania informacji oraz łącznej analizy informacji pochodzących z różnych źródeł.
· Wdrożenie uczniów do korzystania z nowoczesnych narzędzi i źródeł informacji oraz posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną.
Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy.
Szukali brył oraz figur płaskich w otaczającym nas świecie, zbierali o nich informacje. Wybierali graniastosłupy i ostrosłupy o różnych podstawach i wykonali siatki i modele tych brył.
Grupa uczniów utworzyła prezentację multimedialna dotyczącą graniastosłupów i ostrosłupów oraz figur płaskich. . Uczniowie przygotowali szablony figur i wykonano z nich obraz o tematyce zimowej.
Sami wybierali źródła informacji oraz sposoby prezentacji efektów pracy grupy. Uczniowie dokonali samooceny własnej pracy
Ocenie podlegała:
· poprawność wykonania prac,
· oryginalność podejścia, pomysłowość,
· pracochłonność, estetyka wykonania,
· wkład pracy indywidualnej i zespołowej,
· umiejętność współpracy w grupie
Jasełka Szkolne
Dnia 20 grudnia 2019r. odbyły się w naszej szkole Wigilie Klasowe oraz Jasełka bożonarodzeniowe. W przedstawieniu wzięli udział harcerze oraz zuchy, których przygotowywały panie: U.Szram, J. Skuzjus i H. Stefańska, wraz z chórem szkolnym prowadzonym przez p. S. Pisarską. Po zakończeniu Jasełek nastąpiło uroczyste wprowadzenie przez harcerki: Igę Jakubowską, Igę Szram i Dominikę Krezymon światełka betlejemskiego - symbolu pokoju i miłości. Następnie głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Wrzosek-Sudoł. Przytoczyła ona tekst „ Kolędy dla nieobecnych” wspominając przy tym zmarłego pracownika szkoły, przyjaciela dzieci i młodzieży ks. Jacka Borkowskiego. Przedstawione jasełka oraz śpiewane kolędy wprowadziły wszystkich zebranych w świąteczny nastrój. Naszym szkolnym aktorom gratulujemy udanego występu.
Warsztaty piernikarskie w przedszkolu i klasie III
W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia i Wigilie Klasowe uczniowie klasy III i przedszkolaki postanowili samodzielnie przygotować danie na klasowe spotkanie. Wyrobili i rozwałkowali ciasto piernikowe, wykrawali kształty, a potem ozdabiali swoje smakołyki. Zapach pierników roznosił się po całej szkole :) Część swoich wyrobów pięknie spakowali i obdarowali rodziców.
Jasełka w Domu Kultury w Łąkorzu
Dnia 13 grudnia 2019r. odbyły się w Wiejskim Domu Kultury w Łąkorzu Jasełka bożonarodzeniowe. W przedstawieniu wzięli udział harcerze oraz zuchy, których przygotowywały panie: U.Szram, J.Skuzjus i H. Stefańska, wraz z chórem szkolnym prowadzonym przez p. S. Pisarską. Przedstawione jasełka oraz śpiewane kolędy wprowadziły wszystkich zebranych w świąteczny nastrój. Naszym szkolnym aktorom gratulujemy udanego występu.
Zbiórka kasztanów i żołędzi
Zbiórka kasztanów i żołędzi trwała od września do końca października, zebrano ponad 300kg kasztanów. Dla wszystkich uczestników przygotowano nagrody, które dofinansowalo Koło Łowieckie Pełnia z Łąkorza. Pierwsze miejsce zajęła Maja Dzierżak, drugie Kamil Musiał, a trzecie Jakub Stefański. Zebrane kasztany będą w ferie zimowe zawiezione do lasu przez uczniów i myśliwych.
NIEZWYKŁY KONCERT „ZNAJDŹ POMYSŁ NA SIEBIE”
W trosce o realizację priorytetów polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej związanych z działaniami dotyczącymi profilaktyki uzależnień w szkołach i wychowaniem do wartości oraz stawiając sobie za cel integrację uczniów szkół podstawowych w Gminie Biskupiec pedagodzy szkolni Anna Bekter, Anna Dzwoniarska i Ewa Neumann-Bernaciak zorganizowały koncert zespołu Full Power Spirit. Formacja Full Power Spirit to polska grupa muzyczna wpisująca się w nurt muzyki chrześcijańskiej, tworząca głównie w stylu hip-hop. Występ oparty był o utwory z projektów „HIP-HOP DEKLAOG” oraz ,,8 BŁOGOSŁAWIEŃSTW-SIŁA SERC KONTRA SIŁA PIĘŚCI’’ przeplatane refleksjami muzyków. Ponad 200-stu uczniów klas VII i VIII naszych szkół, nauczyciele, dyrektorzy oraz zaproszeni goście: pan wójt Arkadiusz Dobek, pani sekretarz Julia Baranowska, pani kierownik GOPS- Dorota Chmielewska oraz pani dyrektor GOK- Ewa Adamczak wysłuchali tego niezwykłego koncertu profilaktyczno-motywacyjnego. Występ zawierał elementy profilaktyki antyalkoholowej i antynarkotykowej oraz ukierunkowany był na realizację przesłania: STOP PRZEMOCY. Koncert został sfinansowany ze środków Komisji Do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Biskupcu.
Szkoła z pozytywną uwagą
SZKOŁA Z POZYTYWNĄ UWAGĄ… to akcja, do której przyłączyła się również nasza szkoła, a której celem jest dostrzeganie u uczniów dobrych cech, budowanie ich pozytywnej samooceny. Akcja miała zachęcić nauczycieli do mądrego chwalenia wychowanków. W szkole nie da się uciec od ocen, a dobra uwaga od nauczyciela zostaje z uczniem na całe życie. Niech dzieci idą w świat przekonane, że nawet jak nie mają czerwonego paska, to są w czymś dobre, niech czują wsparcie. Zaczęliśmy w listopadzie, bo to najtrudniejszy miesiąc w roku – dzieci są zmęczone, szybko robi się ciemno, a nauki coraz więcej. Postawiliśmy sobie za cel, aby jak największa liczba uczniów dostała pozytywną uwagę od swoich nauczycieli. Postanowiliśmy przegonić wspólnie smutek ze szkolnych korytarzy bo nic przecież tak nie motywuje do lepszej pracy jak dobre słowo i pochwała. Koordynatorzy akcji: pedagog Anna Dzwoniarska nauczyciel Honorata Stefańska
"Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamietaj"
W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej prowadzonej przy udziale fundacji "Dbam o mój zasięg" jako szkoła bierzemy udział w tej szeroko zakrojonej akcji pt.:Idą Swięta, nie o smsie lecz o kartce pamiętaj". Wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali kartki świąteczne, które mogą własnoręcznie lub przy pomocy dorosłego wypisać i podarować wybranej, bliskiej osobie. Akcja ta ma na celu żeby w prosty sposób wyrazić to, co czujemy do najbliższych lub ważnych dla nas osób, pobudzić kreatywność i świadomie odłożyć media cyfrowe. Część uczniów już przekazała swoje życzenia komuś bliskiemu w szkole a część zabrała kartki do domów. Mamy nadzieję, że osobiste świąteczne życzenia wypisane przez dzieci sprawią niespodziankę odbiorcom...
Honorata Giermak
"Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka"
W trosce o prawa najmłodszych panie pedagog Anna Bekter, Anna Dzwoniarska i Ewa Neumann-Bernaciak przy współpracy z panią Anną Skoczylas nauczycielką historii i Wosu zorganizowały Gminną Konferencję pod hasłem „Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka”. Uczestniczyli w niej uczniowie klas VIII z terenu Gminy Biskupiec. Gośćmi honorowymi byli: *pani Małgorzata Truszczyńska –reprezentująca pana wójta Arkadiusza Dobek, *kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pani Dorota Chmielewska, *dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biskupcu pani Ewa Adamczak, *dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej pani Alina Pietryka, *dyrektorzy szkół podstawowych. Konferencja odbyła się z okazji 30-stej rocznicy uchwalenia przez Organizację Narodów Zjednoczonych Konwencji O Prawach Dziecka. Kulminacyjnym punktem spotkania była prelekcja pani psycholog Magdaleny Markowskiej na temat: „Psychologicznych aspektów łamania praw dziecka” oraz „Jak radzić sobie w przypadku, kiedy prawa dziecka są łamane?”. Poza interesującym wykładem pani psycholog uczestnicy mogli wysłuchać kilku piosenek, obejrzeć prezentację multimedialną i wystawę plakatów obrazujących poszczególne prawa młodych ludzi. Podsumowaniem konferencji było stworzenie wspólnej Deklaracji, której celem było podkreślenie faktu, że prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka. W tym celu wszyscy uczestnicy spotkania przypieczętowali swoją obecność złożeniem symbolicznego podpisu w formie dłoni na pamiątkowej tablicy.
Mikołajki
W tym roku w naszej szkole Mikołajki obchodziliśmy w różnorodny sposób. W oczekiwaniu na Mikołaja klasa IV przygotowała pierniczki i czekoladowe mleko. Później były upominki i dużo dobrej zabawy.
Klasy IV-VIII wybrały się do kina do Grudziądza.
Uczniowie klas I-III pojechały do Minidisko do Brodnicy, gdzie czekało na nie wiele atrakcji. Dzieci bawiły się z Elfami, Olafem i Mikołajem. Swoją energię spożytkowały na konstrukcjach i zabawach z rówieśnikami. Malowały też ozdoby choinkowe, pisały listy do św.Mikołaja. Zabawa była naprawdę świetna :)
"Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia"
"Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia" to projekt realizowany w naszej szkole w ramach realizacji doradztwa zawodowego. Projekt przewiduje spotkania młodzieży z absolwentami szkoły, którzy realizują swoje pasje i marzenia, ktorzy osiągnęli sukces zawodowy, wykonują ciekawą pracę.Pierwszym naszym gościem był pan Daniel Zdanowski, który opowiedział na czym polega praca sołtysa i radnego powiatowego. Wspominał z sentymentem czas spędzony w łąkorskiej podstawówce.Padło wiele pytań dotyczących jego społecznej pracy. Pan Daniel zachęcał młodych ludzi do spełniania swoich marzeń i dążenia do wyznaczonego celu Koordynatorem projektu jest pedagog Anna Dzwoniarska.
Warsztaty piernikarskie
W piątek 29 listopada chętni uczniowie naszej szkoły (kl.0 -IV) uczestniczyli wraz ze swoimi babciami w warsztatach pieczenia świątecznych pierniczków. Inicjatorem spotkania była Rada Rodziców. Dzieci pod czujnym okiem swoich babć poznawały tajniki piernikowego ciasta, wałkowały, wycinały foremkami ulubione kształty oraz ozdabiały kolorowymi lukrami, posypkami i koralikami. Zapach pieczonych pierników roznosił się po całej szkole. Na koniec odbyła się degustacja pierników. Dzieci również zabrały pierniczki do domu aby poczęstować swoich najbliższych. Pozostałe pierniki zostaną sprzedane na świątecznym kiermaszu.
Wieczór filmowy
Wieczorem w dniu 22 listopada klasy V i VIII spotkały się w szkole w godzinach wieczornych na wieczorze filmowym.Oprócz oglądania filmów a może głównie uczniowie integrowali się ze sobą i z wychowawcami bawiąc się w chowanego, tańcząc na mini dyskotece, jedząc zamówioną pizzę oraz inne przekąski. Uśmiechy nie schodziły z twarzy a energia rozpierała dzieci aż do północy.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie