• "Warsztaty cukiernicze- pieczemy torty"

• Dnia 26 marca 2024 r. klasa II ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łąkorzu brała udział w warsztatach cukierniczych, które odbywały się pod czujnym i fachowym okiem pani Pauliny Stajszczak. Była to okazja do rozwijania nowych, kulinarnych umiejętności.Mali cukiernicy samodzielnie odmierzali składniki, wyrabiali ciasto, żeby wykonać mini torciki. Słodkie wypieki zapakowali w ozdobne pudełka i zabrali dla swoich bliskich. Dziękujemy "Podniebne" za super spędzony czas.

• Gminny Konkurs Matematyczny

• W czwartek 18 kwietnia z Zespole Szkół w Bielicach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej.

Naszą szkołę reprezentowali:

Oliwier Michalski (kl. I),

Nikodem Burkiewicz (kl. II)

Hubert Kobylski (kl. III.).

Uczestnicy rozwiązywali test pisemny, przygotowany przez nauczycieli z Zespołu Szkół w Bielicach. Miło nam poinformować, że dwaj nasi uczniowie znaleźli się na czołowych miejscach w swoich kategoriach wiekowych. Pierwsze miejsce wśród najmłodszych uczniów zajął Oliwier Michalski, a trzecie wśród drugoklasistów Nikodem Burkiewicz.

Puchar Wójta dla najlepszej szkoły trafił do uczniów ze Szkoły Podstawowej w Krotoszynach (z siedzibą w Bielicach). Na wszystkich uczniów czekały atrakcyjne nagrody i dyplomy.

Ponadto, Oliwier będzie reprezentował naszą gminę w Powiatowym Konkursie Matematycznym, który odbędzie się 23 maja w Bratianie.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych matematycznych sukcesów.

• Warsztaty cukiernicze.

• Dnia 8 kwietnia 2024 r. grupa przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łąkorzu brała udział w warsztatach cukierniczych, które odbywały się pod czujnym i fachowym okiem  pani Pauliny Stajszczak. Była to okazja do rozwijania nowych, kulinarnych umiejętności.Mali cukiernicy samodzielnie odmierzali składniki, wyrabiali ciasto, żeby wykonać muffinki oraz cake popsy.  Słodkie wypieki  zapakowali w ozdobne pudełka i zabrali dla swoich bliskich.

Dziękujemy "Podniebne" za super spędzony czas.

• Matematyka na kolorowo

• Przed świętami Wielkanocnymi w klasie 4 odbyła się wyjątkowa, bo 100 lekcja matematyki. Z tej okazji uczniowie mieli okazję przebrać się za matematykę, co nie należało to łatwych zadań oraz przetestować umiejętności matematyczne w zupełnie inny sposób. Na tej bowiem lekcji, każdy uczeń otrzymał kolorowy zestaw tangramów. Dla niewtajemniczonych tangramem nazywamy matematyczno-logiczną łamigłówkę. Uczniowie swoje tangramu układali je z wielkim zaangażowaniem. Czego efekty można podziwiać na zdjęciach. Natomiast tuż po świętach czwartego dnia czwartego miesiąca roku 2024 uczniowie klasy czwartej w praktyce i na kolorowo poznawali temat "Ułamek jako wynik dzielenia". Zadania praktyczne stały się okazją do lepszego zrozumienia tak trudnego dla uczniów zagadnienia. Działania na lekcjach matematyki zostały sfotografowane za pomocą aparatu zakupionego w ramach "Laboratorium przyszłości".

• Turniej Dzikich Drużyn

• Dnia 31.10.23r. w szkole odbyły się rozgrywki sportowe w piłce nożnej dla uczniów z klas IV - VIII, w których startowało 5 drużyn a razem 25 uczestników. Turniej był okazją do zorganizowania wspólnej i nietypowej formy aktywności, żeby promować ruch  oraz dbać o dobre relacje w myśl hasła: Ty dla mnie - ja dla ciebie - razem dla innych. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w sportowym spotkaniu mieli możliwość wykazania się talentem i wytrwałością a wszystkie gole i gafy zakończone wpuszczeniem bramki przysporzyły nam wszystkim mnóstwo pozytywnych emocji. Drużynom sędziował ks. Wojciech Badach, któremu serdecznie dziękujemy za poświęcony czas. Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowane nagrody dla wszystkich uczestników turnieju. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.