• Kolejny rok szkolny za nami.

23 czerwca 2023 roku to upragniony dzień wszystkich uczniów, także naszej szkoły im. Jana Pawła II w Łąkorzu. To czas żniw uczniowskich czyli zwieńczenie całorocznej pracy i zbieranie wyróżnień. Niestety, nie dla wszystkich przebiegł on pod takim hasłem. W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łąkorzu uroczystość tę rozpoczęto w tym roku nieco inaczej niż zwykle, czyli od gali, która miała miejsce w szkolnej sali gimnastycznej udekorowanej na tę uroczystość, gdzie zebrali się wszyscy uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły brać uczniowska oraz pozostali zebrani odśpiewali hymn państwowy. Następnie prowadząca uroczystość przekazała głos Pani Dyrektor Katarzynie Wrzosek-Sudoł, która dokonała otwarcia uroczystości. W postawie na baczność odbyło się następnie przekazanie sztandaru szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu rekrutującemu się spośród uczniów kończących klasę siódmą. W skład nowego pocztu weszli: chorąży – Kamil Musiał oraz dwie dziewczynki jako asysty: Agata Milewska i Agata Skubaja, która, w imieniu nowego pocztu złożyła obietnicę strzec dobrego imienia szkoły. Po uformowaniu nowego pocztu wszyscy uczniowie klasy VIII tradycyjnie złożyli przysięgę na sztandar. Wszystko odbyło się w postawie na baczność. Część oficjalną kontynuowano  wręczeniem nagród i wyróżnień za różne osiągnięcia edukacyjne, sportowe, artystyczne, wolontariacie,  konkursowe oraz związane z pracą w SU uczniom poszczególnych klas, czego dokonała pani Dyrektor w asyście wychowawców poszczególnych klas oraz opiekunów danych dziedzin. Rozpoczęto od najstarszej klasy w szkole czyli uczniów klasy VIII. W tej nielicznej klasie w klasyfikacji końcowej przodowniczką nauki z średnią ocen 4,83 została Weronika Starościak, która otrzymała również nagrodę za najwyższy wkład własny w pracę na polu artystycznym i wokalnym. Również wśród uczniów najstarszej klasy znalazł się uczeń o najwyższym poziomie kultury osobistej z tytułem arbiter elegantiarum i nagrodą wychowawcy – Maciej Gołębiewski, który swą postawę reprezentował także w poczcie sztandarowym. Pozostali ósmoklasiści zostali nagrodzeni za działalność sportową. Uczniom klasy ósmej w całości wręczono świadectwa na sali wśród zebranych gości. W dalszej kolejności proszeni byli wychowawcy pozostałych klas, którzy asystowali pani Dyrektor w nagradzaniu wyróżnionych uczniów. Kolejno wręczano wyróżnienia przodownikom nauki.

Lista przodowników nauki:

Klasa VII:

Jakub Stefański - średnia 5,43

Klasa VI:

Paweł Lesiński - średnia 5,00

Klasa V:

Burkiewicz Mikołaj – 5,33

Krezymon Martyna - 5,08

Marcelina Mańska – 4,92

Julia Janus – 4,83

Kornelia Badziąg - 4,83

Klasa IV:

Krzysztof Sałata – 5,82,

Ignacy Mościcki – 5,18,

Nikola Straszewska – 4,79.

Bogusz Kaszuba – 5,09,

Malwina Gumkowska – 5,00.

Grzywacz Feliks

Bartwicka Emilia

Mucińska Lena

Zielińska Aurelia

Romanik Jakub

Olszewski Marcel

Pastewska Natalia

Barański Piotr

Gul Kajetan

NapierskiFranciszek

Kobylski Hubert

Zawadzka Julia

Burkiewicz Nikodem

Okoński Igor

Puczkowska Liliana

Jakubic Lena

Zielińska Zofia

Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa na spotkaniach z wychowawcami w klasach. Także uczniom zerówki przyznano dyplomy i wyróżnienia w części oficjalnej. Po uhonorowaniu wyróżnionych odśpiewano hymn szkoły i wyprowadzono poczet sztandarowy. Tym akcentem zakończono część oficjalną, po czym rozpoczęła się część nieoficjalna, w której nastąpiło pożegnanie absolwentów. Byli uczniowie klasy 8 wygłosili przemówienie, w którym wyrazili wdzięczność pracownikom szkoły, nauczycielom i rodzicom, dołączając do życzeń symboliczne kwiaty. Miłym akcentem podziękowania była piękna piosenka dedykowana pracownikom szkoły przez absolwentkę Weronikę Starościak. Trzeba tu wspomnieć, że wzruszające słowa utworu sprawiły, że w oku zakręciła się łezka. Następnie  byli uczniowie klasy 7 skierowali słowa przemówienia do swoich starszych kolegów i obdarowali ich pięknymi upominkami w formie mini albumów zdjęć. Z pewnością dzięki nim nie da się tak szybko zapomnieć o wspólnie spędzonych chwilach. Prezentom i wzruszeniom nie było końca. O absolwentach nie zapomniała także Rada Rodziców, kierując do nich słowa życzliwości osłodzone mega cukierkami ze słodką zawartością. Na koniec głos zabrała wychowawczyni odchodzącej klasy pani Barbara Kołecka-Lepka, która zamiast przemówienia opowiedziała swoim wychowankom bajkę. Wśród zaproszonych gości przybyła też wychowawczyni absolwentów w czasie nauki w klasach I-III, która też obdarowała ich słodyczami. Tę część zakończyła prowadząca, która zaprosiła uczniów  do klas na spotkania z wychowawcami, po którym wszyscy udali się do kościoła parafialnego na uroczystą dziękczynną mszę świętą odprawioną przez naszego katechetę – księdza Wojciecha Badacha. Po mszy świętej do szkoły wrócili jeszcze na chwilę uczniowie klas VIII i VII oraz zaproszeni goście, aby wspólnie świętować rozpoczęcie czasu zasłużonego odpoczynku i rozpoczęcie nowego etapu w życiu.