• Konkurs na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy
          • Konkurs na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy

          • W grudniu Rada Rodziców zorganizowała konkurs na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy. 

            14 grudnia rozstrzygnięto ten konkurs i tak:

            I miejsce zajęła klasa V

            II miejsce klasa II

            III miejsce klasa III.

            Wszystkie klasy otrzymały niespodzianki za udział w konkursie.

            Bardzo dziękujemy :)

        • Podsumowanie realizacji Projektu Erasmus+ "Dzięki edukacji zadbamy o nasze środowisko"
          • Podsumowanie realizacji Projektu Erasmus+ "Dzięki edukacji zadbamy o nasze środowisko"

          • W dniu 12 grudnia odbyło się podsumowanie działań Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łąkorzu w ramach programu Erasmus+. Wzięli w nim udział lokalni samorządowcy tj. Wicestarosta Powiatu nowomiejskiego Jerzy Czapliński, Wójt Gminy Biskupiec pan Arkadiusz Dobek, Zastępca Wójta Gminy Biskupiec pani Julia Baranowska, Przewodniczący Rady Gminy Biskupiec pan Kazimierz Zalewski oraz Radni Gminy Biskupiec pani Małgorzata Szustak i pan Jerzy Leśniewski a także dyrektorzy szkół z terenu Gminy Biskupiec, rodzice i uczniowie.

            Podczas spotkania zaprezentowane zostały działania jakie podjęła szkoła w ramach realizacji projektu: „Dzięki edukacji zadbamy o nasze środowisko”. Jego celem było kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci oraz promowanie ekologicznego stylu życia w środowisku domowym uczniów.

            Szkoła zrealizowała szereg działań m.in.:

            - konkurs na najlepszą segregację śmieci w klasach;

            - „Bookcrossing” – dawanie książce drugiego życia;

            - heppening promujący „Zielone środki transportu”;

            - ekologiczny piknik rodzinny;

            - projekt online eTwinning na temat sposobów dbania o środowisko zrealizowany we współpracy z partnerską szkołą w Chorwacji;

            - założenie rabaty permakulturowej, na której uczniowie uprawiali własne ekologiczne warzywa;

            - warsztaty kulinarne pod hasłem „Zero waste”.

            W ramach realizacji projektu odbyły się mobilności zagraniczne, w tym:

            - 3 nauczycieli wyjechało na tygodniowy kurs do Barcelony o tematyce związanej z wykorzystaniem narzędzi Microsoft w edukacji;

            - 3 nauczycieli wzięło udział w dwu tygodniowym kursie języka angielskiego w Dublinie;

            - 1 nauczyciel uczestniczył w dwu tygodniowym kursie na temat innowacyjnych metod nauczania w Dublinie;

            - 2 nauczycieli wzięło udział w tygodniowym kursie na temat edukacji outdoorowej i prowadzenia ogrodu permakulturowego na Teneryfie.

            Ponadto 16 uczniów uczestniczyło w mobilności grupowej, której celem była chorwacka szkoła partnerska w Bjelovarze. Wyjazd ten był poprzedzony wizytą przygotowawczą, w której wzięli udział Wójt Gminy Biskupiec pan Arkadiusz Dobek, dyrektor szkoły pani Katarzyna Wrzosek-Sudoł oraz nauczyciel języka angielskiego pani Aleksandra Osmańska, celem wizyty było opracowanie programu mobilności oraz sprawdzenie warunków bezpieczeństwa dla uczniów. Mobilność była poprzedzona przygotowaniem językowym i kulturowym uczniów w ramach realizowanych zajęć w szkole.

             Podczas trwającej 9 dni (łącznie z podróżą) wizyty dzieci zdobyły wiele nowych doświadczeń. Miały okazję przejechać pociągiem trasę z Warszawy do Budapesztu gdzie spędziły noc, by ruszyć w dalszą kolejową podróż następnego dnia. 8 dzieci nocowało u chorwackich rodzin, które przyjęły je jak członków własnych rodzin. Miały okazję zapoznać się z różnicami kulturowymi oraz zaobserwować podobieństwa. Poznały historię i krajobraz Chorwacji przez zajęcia w partnerskiej szkole oraz podczas wycieczek do Zagrzebia i Parku Narodowego Jezior Piltwickich. Nawiązały nowe przyjaźnie z rówieśnikami z Bjelovarskiej szkoły podstawowej. Wszystko to podszyte było nieformalną nauką języka angielskiego, który towarzyszył im podczas całego pobytu. Wszyscy jednogłośnie podjęli decyzję, że chętnie wzięliby udział w kolejnych przedsięwzięciach tego typu.

            Spotkanie odbyło się w przemiłej przedświątecznej atmosferze, umilił je krótki występ dzieci, które zaprezentowały grę na flażoletach (tradycyjnym irlandzkim instrumencie). Nie zabrakło ciepłych słów ze strony rodziców, którzy bardzo pozytywnie ocenili udział w tym przedsięwzięciu.

            Głos zabrał Pan Arkadiusz Dobek, który pochwalił inicjatywę i zachęcił dyrektorów pozostałych szkół do wzięcia udziału w programie Erasmus+. Przyznał, że chciałby aby w przyszłości dzieci ze wszystkich szkół mu podległych brały udział w mobilnościach tego typy.

            Wicestarosta pan Jerzy Czapliński dodał, że za jego czasów szkolnych dzieci nie miały takich możliwości. Docenił zaangażowanie szkoły w promowanie wartości proekologicznych. Podkreślił również, że edukacja outdoorowa jest powrotem do korzeni.

            Dyrektor szkoły pani Katarzyna Wrzosek-Sudoł podziękowała za dobrą współpracę księgowej projektu pani Małgorzacie Truszczyńskiej oraz rodzicom, którzy zaangażowali się w realizację działań jakimi było założenie rabaty permakulturowej i Kącika Erasmusowego. Przekazała informację o swoich planach na przyszłość dotyczących realizacji podobnych przedsięwzięć i nawiązywania dalszej współpracy z placówkami szkolnymi z zagranicy.

             

        • Wycieczka do Wielkiej Fabryki Elfów w Gdańsku
          • Wycieczka do Wielkiej Fabryki Elfów w Gdańsku

          • Dnia 13 grudnia 2023r. dzieci  z kl.0, kl.1 i kl. 2 pod opieką Pani Angeliki Dobek, Urszuli Szram i Edyty Boguszewskiej  były na wycieczce  w  Wielkiej Fabryce  Elfów  w Gdańsku. Wielka Fabryka Elfów  wprowadziła dzieci  w magię Świąt poprzez zabawy w świątecznym klimacie- przemierzając bajeczne i kolorowe domki w Wielkiej Fabryce Elfów. Elfy, na specjalne życzenie Świętego Mikołaja oprowadziły najmłodszych po zakamarkach jego Wielkiej Fabryki. Elfy zdradziły tajemnicę, że Święty Mikołaj już szykuje się do podróży i spędza ostatnie chwile na odpoczynku, aby nabrać sił do pracy. Renifery intensywnie trenują przed najważniejszym lotem w roku, a sanie przechodzą gruntowny remont. Jednak na kilka tygodni przed świętami kiedy wszystko powinno być już gotowe okazuje się, że sanie zaginęły! Dzieci wraz z Elfami Przewodnikami ruszyły na poszukiwanie cennej zguby. Czy uda się znaleźć sanie przed świętami? Elf Ważniak musi szybko coś wykombinować i odnaleźć zaginione sanie! Przecież prezenty muszą zostać rozwiezione do wszystkich dzieci na całym świecie na czas. Dzieci w poszukiwaniu sań-  wykazywały się wieloma aktywnościami ruchowymi, zręcznościowymi, rozwiązywały zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne. Jak się okazało sanie zostały odnalezione, a wizyta zwieńczona została spotkaniem ze Świętym Mikołajem, który obdarował dzieci  prezencikami.   Po spotkaniu  z Mikołajem dzieci zakupiły drobne pamiątki.  Jak mówią dzieci, że bajeczny świat Elfów i Mikołaja zachwyca kolorami i oświetleniem po prostu  wycieczka była super.

        • Warsztaty techniczno-plastyczne
          • Warsztaty techniczno-plastyczne

          • 11 grudnia 2023 roku uczniowie klasy drugiej oraz pierwszej poszli do Wiejskiego Domu Kultury w Łąkorzu. Gdzie przy współpracy Pani Sylwii Podolskiej i Doroty Madoń z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowym Mieście Lubawskim wzięły udział w zajęciach techniczno-plastycznych. Dzieci podczas warsztatów wykonały stroik skrzata z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Zajęcia miały na celu kultywowanie tradycji związanych ze zbliżającymi się świętami jak również integrację dzieci. W warsztatach uczestniczyli również podopieczni z warsztatów terapii zajęciowej. Miłym akcentem na zakończenie zajęć był poczęstunek przygotowany przez panie z KGW z Łąkorzu. Zajęcia zorganizowała wychowawczyni klasy drugiej pani Angelika Dobek. Serdecznie dziękujemy wszystkim,którzy przyczynili się do zajęć.

        • Spektakl "Magiczne Święta Melka"
          • Spektakl "Magiczne Święta Melka"

          • We wtorek 12 grudnia, najmłodsi uczniowie naszej szkoły - klasy I-III i oddział przedszkolny, uczestniczyli w Spektaklu "Magiczne Święta Melka". Magiczną atmosferę Świąt przywiozła nam Iławska Grupa Aktorska. Przedstawienie odbyło się w BOK Biskupiec. 

            Dziękujemy za zaproszenie :)

        • Mikołajki
          • Mikołajki

          • Dziś, 6 grudnia, w naszej szkole była niezwykła atmosfera, bo od rana przybył do nas Mikołaj, który w towarzystwie uczennic z Samorządu Uczniowskiego oraz przedstawicieli Rady Rodziców obdarowali naszych uczniów słodkimi niespodziankami. Zimowa aura na dworze,  ustrojone choinki i dekoracje świąteczne w szkole wprowadziły nas już w atmosferę zbliżających się Świąt na, które czekamy z utęsknieniem. Wszystkim w imieniu uczniów dziękujemy za pamięć i słodkości.

        • Mikołajkowy wyjazd do kina
          • Mikołajkowy wyjazd do kina

          • W dniu 4 grudnia 2023r. uczniowie klasy II, III i IV wraz z wychowawcami udali się na Mikołajkowy wyjazd do kina do Grudziądzana na bajkę -  "Życzenie". To animowana komedia muzyczna, która zaprasza widzów do magicznego królestwa Rosas, którego władca posiada moc spełniania życzeń. Młoda dziewczyna Asha wypowiada życzenie tak potężne, że odpowiada na nie kosmiczna siła - gwiazdka o ogromnej mocy. Asha, jej wierny towarzysz koziołek Valentino i gwiazdka wspólnie stawiają czoła najgroźniejszemu wrogowi - władcy Rosas, królowi Magnifiko.

        • Mikołajkowe warsztaty kulinarne
          • Mikołajkowe warsztaty kulinarne

          • W tym roku uczniowie klasy V i VI gościli w restauracji UrokiSmaku w Bielicach na warsztatach kulinarnych z okazji Mikołajek. Panie Roksana Jastrząb i Paulina Stajszczak przygotowały i pokazały jak wykonać pyszny torcik z nutą świątecznych smaków. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w spotkaniu sami od początku do końca musieli wykonywać kolejne zadania pod czujnym okiem pani Pauliny. Mikołajkowe wypieki każdy uczeń mógł samodzielnie ozdobić za pomocą odpowiednich dodatków: kolorowe kremy i  posypki, pierniczki, papierowe poroża reniferów i uszka to elementy, którymi  udekorowane zostały efektowne torciki. Było to niezwykle pouczające doświadczenie, które już niebawem będą mogli wykorzystać podczas świątecznych przygotowań. Życzymy powodzenia :)

        • "Jestem sprawny na 6"
          • "Jestem sprawny na 6"

          • W dniu 1 grudnia 2023r. uczniowie klas I-III reprezentowali naszą szkołę w konkursie wojewózkim w Tereszewie pod hasłem "Jestem sprawny na 6". Uczniowie bardzo się starali, dali z siebie wszystko :) Nasza szkoła zajęła VII miejsce.

        • Dzień Praw Dziecka
          • Dzień Praw Dziecka

          • 20 listopada to szczególny dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W naszej szkole postanowiliśmy włączyć się w ogólnopolskie obchody tego święta. Motywem przewodnim był oczywiście kolor niebieski, który jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Z tej okazji przygotowane zostały materiały informacyjne na gazetkach. Uczniowie mogli też sprawdzić swoją wiedzę o prawach dziecka dzięki quizowi Kahoot. Zorganizowane zostały również lekcje wychowawcze, których celem było przybliżenie Konwencji o prawach dziecka. Analizowaliśmy wybrane zapisy tego dokumentu, rozpatrywaliśmy różne sytuacje w szkole i w domu pod kątem realizacji praw dziecka, rozwiązywaliśmy też test, który pokazał nam na ile te prawa są nam znane i na ile je rozumiemy.

        • "Jestem sprawny na 6"
          • "Jestem sprawny na 6"

          • 24 listopada 2023 roku 10 osobowa drużyna z klas 1-3 reprezentowała naszą szkołę w rozgrywkach sportowych pod hasłem: "Jestem sprawny na 6", które odbyły się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Szwarcenowie. W zawodach tych brały udział drużyny ze wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Nasi reprezentanci zdobyli zaszczytne pierwsze miejsce i otrzymali pamiątkowy puchar, dyplom jak również każdy z nich otrzymał złoty medal. Uczniowie nasi będą reprezentować naszą gminę na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się 1 grudnia w Tereszewie. Życzymy wszystkim powodzenia.

        • "Czytam z klasą lekturki spod chmurki"
          • "Czytam z klasą lekturki spod chmurki"

          • Uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią panią Angeliką Dobek realizują innowacje pedagogiczną "Czytam z klasą lekturki spod chmurki", pod hasłem "Bądź dobry dla ludzi." A oto co zrealizowali w module I. Na samym początku uczniowie wraz z panią wybrali lekturę "Wścibscy" Doroty Gellner, którą przeczytali wspólnie na zajęciach. Następnie w specjalnie przygotowanym lekturniku pokolorowali okładkę i uzupełnili strony związane z przeczytaną książką. Następnie przebrali się za bohaterów czytanej lektury i zachowywali się tak jak oni. W tym czasie również wykonali sesję fotograficzną, wykorzystując sprzęt z programu laboratoria przyszłości. Kolejnym zadaniem, który wykonali w tym module było przygotowanie lektury na lince. Każdy z uczniów wybrał sobie ulubiony przez siebie rozdział i zilustrował go, po czym powiesiliśmy te ilustracje na sznurku. Uczniowie również wykonali plakat, który miał zachęcać do przeczytania lektury. Ostatnim zadaniem było zadanie dobroczynne. Uczniowie postanowili zrobić dobroczynnego anioła. Każdy z nich losował imię kolegi lub koleżanki na specjalnie przygotowanych serduszkach z aniołami i potajemnie miał podrzucić coś (laurkę, obrazek własnoręcznie wykonany, zabawkę, którą się już nie bawi itp.) drugiemu do torby, plecaka czy też szafki nie ujawniając kto to zrobił. Na końcu dokonali samooceny. Wszystko to w formie sprawozdania wychowawczyni klasy wysłała na specjalną platformę gdzie po analizie komisji zaliczyli moduł pierwszy otrzymując potwierdzenie i możliwość przejścia do realizacji modułu II.