• Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022-2023

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łąkorzu informuje, że rok szkolny 2022/2023 rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą, która zostanie odprawiona 1.09.2022r. o godz. 7.45 w Kościele Parafialnym pw. Świętego Mikołaja w Łąkorzu.

Po mszy odbędzie się spotkanie w szkole z dyrekcją i nauczycielami.

Godziny odjazdu autobusu szkolnego z poszczególnych miejscowości:

Wielka Tymawa 6:49

Osówko 6:50

Sumin 6:53

Mierzyn 6:55

Rywałdzik 6:59

Łąkorek 7:12

Osetno 7.15

Wichertowo 7:20

Gaj 7:35

• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• Kolejny rok szkolny przeszedł do historii.

24 czerwca 2022 roku to upragniony dzień wszystkich uczniów, także naszej szkoły Im. Jana Pawła II w Łąkorzu. To czas żniw uczniowskich czyli zwieńczenie całorocznej pracy i zbieranie wyróżnień. Niestety, nie dla wszystkich przebiegł on pod takim hasłem. W szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łąkorzu uroczystość tę rozpoczęto od Mszy świętej w Kościele parafialnym pw. Św. Mikołaja. Tam cała brać uczniowska udała się prowadzona przez poczet sztandarowy szkoły. Mszy świętej przewodniczył katecheta szkolny ksiądz proboszcz Wojciech Badach, który skierował do uczniów wiele ciepłych słów otuchy ale i przestrogi. Dalsza część programu odbyła się już w szkolnej sali gimnastycznej udekorowanej na tę uroczystość, gdzie zebrali się wszyscy uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły. W piątkowej uroczystości nie wzięli udziału uczniowie klasy ósmej, którzy przybyli wprawdzie po odbiór świadectw, ale swoją galę w gronie gości, rodziców i nauczycieli zorganizowali dnia poprzedniego czyli w czwartek 23 czerwca. Gościem honorowym czwartkowej uroczystości był Wójt Gminy pan Arkadiusz Dobek. Zaproszeni zostali także uczniowie klasy 7, którzy, jako następcy obecnych absolwentów , którzy w dowcipnym podsumowaniu skierowali ciepłe słowa do każdego z odchodzących ósmoklasistów, na koniec obdarowując ich prezentem w postaci klapek japonek z ich imionami. Wracając jednak do piątkowej uroczystości, rozpoczęło się ono uroczystym odśpiewaniem hymnu Mazurka Dąbrowskiego – naszego hymnu państwowego, po którym głos zabrała pani Dyrektor Katarzyna Wrzosek-Sudoł. Krótko przedstawiła najważniejsze wydarzenia mijającego roku, nie pomijając także etapu nauki zdalnej, na szczęście niezbyt uciążliwej w tym roku. Pani Dyrektor pochwaliła uczniów wyróżnionych i nagrodzonych w różnych osiągnięciach oraz przedstawiła prymusa szkoły i przodowników nauki w każdej z klas.

Część oficjalną zakończyło odśpiewanie hymnu szkoły, a po wyprowadzeniu przez poczet sztandarowy sztandaru szkoły, uczniowie klasy VII zaprezentowali dowcipną scenkę szkolną będącą wspomnieniem niektórych sytuacji, zwłaszcza typowych wpadek uczniowskich z całego roku szkolnego. Tym akcentem zakończono uroczystość na Sali gimnastycznej, po czym uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach, gdzie otrzymali swoje świadectwa i zostali pożegnani przez swoich nauczycieli.